Nov razpis programa gostujočih raziskovalcev evropske univerze ATHENA

Z namenom povezovanja raziskovalnih skupin in raziskovalcev partnerskih institucij Evropske  univerze ATHENA, sta Univerza v Orleansu in Les Studium (Loire Valley Institute for Advanced Studies) iz Francije ponovno razpisala: ATHENA visiting researcher Programme.

Program predstavlja veliko priložnost za izkušene raziskovalce kateregakoli področja, da se za 2 do 12 mesecev pridružijo laboratoriju Univerze v Orleansu. Financiranje omogoča prihod in nastanitev ter tesno vpetost v lokalno raziskovalno skupnost. Gostujoči raziskovalci bodo lahko tudi organizirali mednarodni dogodek (npr. konferenco ali delavnico), za katerega bodo na voljo sredstva za namestitev ter administrativna podpora.

Članica zveze Evropske univerze ATHENA je tudi Univerza v Mariboru, zato vabljeni raziskovalci, da se prijavite na razpis. Rok za prijavo je 7. april 2022.