Vabilo na okroglo mizo Pobuda Evropske univerze: od evropske politike do prakse na terenu – rešitve za pametno vključevanje

Evropska univerza ATHENA vabi na zaključni dogodek iz serije seminarjev “Pobuda Evropske univerze: od evropske politike do prakse na terenu – rešitve za pametno vključevanje“.

Na okrogli mizi bodo strokovnjaki, poznavalci področij z bogatimi izkušnjami, razpravljali o področjih, na katerih si Evropska univerza ATHENA prizadeva za “pametno integracijo”. Sodelovali bodo:

• Vanessa Debiais-Sainton, Head of the Unit in charge of Higher Education Policies and Programme at the European Commission’s Directorate-General for Education, Youth and Culture
  • Anne-Sophie Barthez, Director General of Higher Education, French Ministry of Higher Education, Research and Innovation
  • Philippe Gréciano, President of the French-German University
  • Peter Haring Bolívar, Chair of the EUA Innovation Ecosystems Expert Group, University of Siegen Germany / ATHENA European University
  • Zdravko Kačič, Rector of the University of Maribor, Slovenia / ATHENA European University
  • Teresa Restivo, Administration Board of the Portuguese Agency for Assessment and Accreditation of Higher Education Programmes (A3ES)

Po okrogli mizi bodo predstavniki sedmih univerz Evropske Univerze ATHENA, podpisali konzorcijski sporazum.

Seminar bo potekal 28. februarja od 14:00 do 16:00 v Orleansu s prenosom v živo. Vabimo vas, da se pred dogodkom registrirate na spletni strani seminarja.

Predhodne seminarje si je možno ogledati na YouTube kanalu Evropske univerze ATHENA. Dogodek je vključen v program francoskega predsedovanja Evropski uniji in ga podpirajo francoska veleposlaništva v Nemčiji, Sloveniji in na Portugalskem.

Vabljeni.