Vabilo na predavanje o medkulturnem skupinskem delu

Vabimo vas na predavanje v okviru dogodkov Sci-Cafe, ki jih skupaj z Evropsko univerzo ATHENA (članica tudi UM) organizira Hellenic Mediterranean University iz Grčije.

Predavala bo prof. Tatjana Welzer Družovec (FERI, UM), ki bo predstavila izzive skupinskega dela v medkulturnih ekipah, saj so lahko člani ekip iz različnih strokovnih področij, jezikovnih skupin in kultur. Komunikacija med različnimi posamezniki v skupini lahko vodi do nerazumevanja, napačnih odločitev in drugih nepričakovanih situacij. Da bi se izognili takšnim situacijam, se morajo člani skupine zavedati omenjenih situacij, jih morajo prepoznati in imeti rešitve, kako se izogniti neprijetnim situacijam. V predavanju bodo predstavljene nekatere rešitve in predlogi navedenih problemov, ki bodo podprti z modeli in orodji.

Dogodek bo potekal 8. decembra od 16:00 do 17:30 na platformi Zoom (povezava za pristop k dogodku).

Več o dogodku je na voljo na Facebook strani Evropske univerze ATHENA.