Vabilo na spletni seminar o večjezičnosti univerz

Vabimo vas na tretjega v nizu seminarjev, ki jih organizira Evropska univerza ATHENA (katere članica je tudi UM). Seminar z naslovom Fostering linguistic diversity: how can European Universities become truly multilingual? se bo odvijal v torek, 7. 12. 2021 od 14:00 do 16:00 preko spleta (potrebna je registracija na spletni strani seminarja).

Na seminarju bodo udeleženci razpravljali o načinih, kako lahko univerzitetna zavezništva okrepijo vlogo lokalnih jezikov v svojih mednarodnih dejavnostih. Naslovilo se bo načine za ohranjanje jezikovnih kakovosti v številnih situacijah učenja in komunikacije, kjer mora angleščina služiti kot lingua franca.

Serija seminarjev pod skupnim imenom The European University initiative, from European policy to practice on the ground: solutions for smart integration, se nadaljuje tudi prihodnji teden, ko bo seminar gostil Polytechnic Institute of Porto.

Vabljeni.