Blockchain Lab:UM organizator posebne sekcije o tehnologiji veriženja blokov v sklopu 27. konference ICAT

Od 20. do 23. oktobra 2019 je pod okriljem IEEE v Sarajevu potekala 27. mednarodna konferenca »Information, Communication and Automation Technologies« (ICAT). Konferenca združuje znanstvenike in strokovnjake s področja računalništva, informacijskih tehnologij, krmilnih sistemov, komunikacijskih tehnologij in energetike.

V sklopu konference je skupina Blockchain Lab:UM, ki deluje v okviru Inštituta za informatiko, Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Univerze v Mariboru, organizirala posebno sekcijo na temo tehnologije veriženja blokov »Blockchain technology and its application«. Sekcija je razen mednarodne zasedbe predavateljev, katerih članki so bili sprejeti na osnovi pregleda in ocen rezenzentov (»peer review«), ponudila tudi vabljeno predavanje Kamila Salakhieva, projektnega vodje japonskega podjetja Soramitsu Labs, ki je krovna organizacija za platformo Hyperledger Iroha, na temo »Simple blockchain for business«. Organizatorji in vodje sekcije so bili doc. dr. Muhamed Turkanović, doc. dr. Aida Kamišalić Latifić in doc. dr. Marko Hölbl. Elektrotehnički fakultet Univerze v Sarajevu, ki je gostil konferenco ICAT, je tudi ena izmed inštitucij, ki gosti vozlišče konzorcijskega omrežja EduCTX – nagrajene digitalne platforme za upravljanje mikro-certifikatov na osnovi tehnologiji veriženja blokov.