Strokovna ekskurzija študentov ITK na Institut informacijskih znanosti (IZUM)

Študenti 3. letnika univerzitetnega študijskega programa ITK ter študenti 2. letnika magistrskega programa ITK so v sredo, 4. 12. 2019, v okviru predmeta Revidiranje informacijskih sistemov obiskali Institut informacijskih znanosti (IZUM) v Mariboru. Študente je sprejel g. Branko Zebec, pomočnik direktorja instituta. IZUM, katerega dejavnost je vezana predvsem na razvoj in delovanje sistema in servisov COBISS, je tudi konzorcijski partner na projektu HPC RIVR, namenjenega vzpostavitvi nacionalnega superračunalniškega centra. Študentom je g. Zebec predstavil uporabljeno IKT infrastrukturo Instituta, upoštevane varnostne vidike in upravljanje neprekinjenega delovanja njihovih sistemov, ogledali pa so si tudi strežniške prostore in superračunalniški center.