Zimska šola za najboljše študente Informatike in podatkovnih tehnologij

Na inštitutu za informatiko smo med 29. 1. in 31. 1. 2024 izvedli zimsko šolo za najboljše študente 2. in 3. letnika študijskega programa Informatika in podatkovne tehnologije.

Na njej so imeli študentje in študentke možnost poglobiti svoja znanja iz vsebin, povezanih z razvojem naprednih zalednih sistemov v oblaku in zagotavljanjem njihove kakovosti v sklopu cevovoda za samodejno dostavo informacijskih rešitev. Spoznali smo podrobnosti sodobnih Javanskih zalednih sistemov s platformo Quarkus, način razvoja reaktivnih sistemov, njihovo povezovanje s spletnimi uporabniškimi vmesniki, celovito dostavo s pomočjo GitHub Actions ter izvajanje testov enot, funkcionalnih testov ter izvajanje metrik kakovosti v sklopu avtomatizirane dostave.

Zimske šole se je udeležilo 27 študentov in študentk, ki so na koncu tudi demonstrirali svoje rešitve ter prejeli simbolične nagrade industrijskega sponzorja, podjetja Bintegra d.o.o.