Rektorjevo nagrado za najboljšega študenta FERI prejel sodelavec Vid Keršič

Vid Keršič je 30. januarja 2024 prejel rektorjevo nagrado za najboljšega študenta vseh študijskih programov FERI v svoji generaciji. Prejeta nagrada razširi njegovo zbirko ostalih priznanj, ki jih je prejel tekom študija, kot so Plaketa za najboljšega diplomanta drugostopenjskih programov na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, 2. mesto na izboru za najboljšega študenta Univerze v Mariboru leta 2020, in ostale.

Skozi leta je ob študiju, ki ga je končal s povprečno oceno 10.0, bil cel čas vključen v raziskovalno-razvojno delo skupine Blockchain Lab:UM Inštituta za informatiko, katere član je še naprej. Že med študijem je kot soavtor objavil dva izvirna znanstvena članka, devet znanstvenih člankov, ki so predstavljeni na konferencah, tri strokovno članke itn. Svojo študijsko pot nadaljuje na doktorskem programu Računalništvo in informatika kot mladi raziskovalec.

Vidu iskreno čestitamo!