Uvodno srečanje projekta AI-ENABLE

Na Univerzi Deusto v Bilbao (Španija) je 30. Novembra in 1. Decembra 2023 potekalo uvodno srečanje za projekt Erasmus+ z naslovom »Enhancing Inclusive Education in Higher Education Institutions with Artificial Intelligence (AI-ENABLE)«. Boštjan Šumak in Maja Pušnik iz FERI, Univerza v Mariboru, sta prevzela vlogo koordinatorjev  projekta, pri čemer sodelujeta s partnerji iz Slovenije (Inštitut za napredno upravljanje komunikacij), Turčije (Istanbul Universitesi – Cerrahpasa), Portugalske (Instituto Politécnico De Portalegre) in Španije (Universidad De La Iglesia De Deusto Entidad Religiosa). Španski partnerji so gostili srečanje na Univerzi Deusto.

Glavni cilj projekta je izboljšati inkluzivno izobraževanje na visokošolskih institucijah z uporabo umetne inteligence, s čimer se želi izobraževalni proces narediti bolj vključujoč za študente s posebnimi potrebami. Več informacij je na voljo na https://aienable.eu/.