Člani Hack Cluba FERI ponovno tekmovali v finalu tekmovanja CODE CTF

Vznemirljivo in intenzivno dogajanje je zaznamovalo minuli vikend, ko so se štiri ekipe Hack Cluba FERI podale na prestižno tekmovanje v računalniški varnosti, CODE CTF 2023, na Univerzi Bundeswehr München.

18-urno Capture The Flag tekmovanje je postreglo z raznolikimi izzivi, ki so preizkusili veščine tekmovalcev na področjih, kot so spletne tehnologije (Web), raznoliki (Misc), povratno inženirstvo (Reversing), prevzem nadzora (Pwn), računalniška forenzika (Forensics), strojna oprema (Hardware) kriptografija (Crypto), kvantna tehnologija (Quantum technology) in celo virtualna resničnost (VR).

S ponosom lahko povemo, da so naše ekipe zasedle naslednja mesta:

• Nop(e) – 4. mesto
  • C0unts_0f_Styr14 – 7. mesto,
  • Ignorital – 15. mesto in
  • R0ck_1Q-T34M_FERI – 21. mesto.

Vsem ekipam čestitamo za ves trud in za vse rešene naloge. Prav tako se zahvaljujemo organizatorjem v raziskovalnem Inštitutu za kibernetsko obrambo (Forschungsinstitut CODE), za organizacijo tako izjemnega dogodka, ki spodbuja in krepi skupnost računalniške varnosti.