“Računalniško usposabljanje” za člane društva ZID Maribor

V četrtek, 15. junija, in v četrtek, 29. junija, sta na UM FERI potekali delavnici z naslovom “Računalniško usposabljanje” za člane društva ZID Maribor, ki so jih organizirali in izvedli člani ACM Student Chapter Maribor, IEEE Student Branch Maribor, IEEE Women in Engineering Slovenia ter zaposlena na UM FERI Jani Dugonik in Klemen Berkovič.

Udeleženci delavnic so izvedli postopek pridobitve kvalificiranega digitalnega potrdila. V sklopu pridobitve potrdila so s pomočjo mini mestnega vozila Maistra obiskali upravno enoto Maribor in preizkusili storitve, kot so Portal zVEM, eUprava, eDavki itd. V sklopu delavnic so udeleženci pridobili znanje za pridobitev kvalificiranega digitalnega potrdila, prevzem le-tega in uvoz/izvoz digitalnega potrdila v brskalnike. Preizkusili so tudi sinhronizacijo mobilnih naprav z oblačnimi storitvami (Google Drive, Google Foto).