Državno tekmovanje ACM RTK 2023 (Tekmovanje v izdelavi spletnih aplikacij)

V sklopu državnega tekmovanja ACM RTK je v soboto, 25. marca 2023, potekalo pet tekmovanj. V sklopu tega tekmovanja je bilo tudi Tekmovanje v izdelavi spletnih aplikacij, ki so ga organizirali in izvedli člani Inštituta za računalništvo, Inštituta za Informatiko in ACM študentske sekcije Maribor, in je namenjeno dijakinjam in dijakom, ki jih zanima splet ter izdelava in oblikovanje enostavnih spletnih aplikacij.

Naloga je izdelati preprosto spletno aplikacijo, pri čemer je poudarek na uporabi spletnih tehnologij (HTML, JavaScript in CSS). Na tekmovanju vsi tekmovalci prejmejo isto nalogo, ki vsebuje kriterije ocenjevanja. Naloga tekmovalcev je razviti spletno aplikacijo, ki mora vizualno in funkcionalno ustrezati zahtevam naloge. Tekmovalci tekmujejo posamično. Svojo rešitev razvijajo na tekmovanju v času tekmovanja. Rešitev mora delovati na spletnem brskalniku Google Chrome ali Mozilla Firefox. Letos je bila naloga izdelati spletno igro “Bomberman”, kjer je bila sama igra poenostavljena in prilagojena tako, da so jo lahko izdelali v določenem času. Na samem tekmovanju je bilo 9 dijakov iz petih srednjih šol.

Rezultati:

Mesto Ime in priimek Letnik Šola Mentor Točke
1 Žan Gomboc 4 Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota Dominik Letnar 96
2 Gorazd Kotnik 3 Šolski center Velenje, Elektro in računalniška šola Miran Zevnik 93
3 Niko Pozderec 4 Srednja poklicna in tehniška šola Murska Sobota Dominik Letnar 92
4 Anže Maj Blagus 3 Šolski center Velenje, Elektro in računalniška šola Miran Zevnik 89
5 Timotej Kompare 3 Šolski center Velenje, Elektro in računalniška šola Miran Zevnik 70
6 Neo Xander Kirbiš 4 Škofijska gimnazija Antona Martina Slomška Maribor Mirko Đukić 65
7 Mai Rupnik 4 Šolski center Nova Gorica, Elektrotehniška in računalniška šola Boštjan Vouk 61
8 Aljaž Brodar 4 Šolski center Nova Gorica, Elektrotehniška in računalniška šola Boštjan Vouk 56
9 Alex Kaučevič 3 Šolski center Ptuj, Elektro in računalniška šola Franc Vrbančič 52

Več o državnem tekmovanju ACM RTK: https://rtk.ijs.si/