Doc. dr. Marko Hölbl gost v oddaji TeleM v okviru Meseca varnega interneta

Sodelavec Inštituta za Informatiko doc. dr. Marko Hölbl je v okviru Meseca varnega interneta, 9. 2. 2023, gostoval v oddaji Tele M na Televiziji Maribor, kjer je izpostavil pomembnost zavedanja in ozaveščanja o spletni in kibernetski varnosti. Kibernetska varnost je problem vseh generacij. Za varnost je pomembno odgovorno obnašanje na spletu, za kar je pri otrocih, še posebej pomembno dajanje dobrega vzgleda ter ozaveščanje in vodenje s strani staršev. Nepridipravi predvsem izkoriščajo človeške lastnosti za izvajanje napadov, a si hkrati pomagajo tudi z ustreznimi orodji, v zadnjem času podkrepljenimi s strojnim učenjem. Predstavljene so bile dobre prakse zaščite za uporabnike in trenutni trendi na področju spletne varnosti. Prav tako je bil izpostavljen problem zasvojenosti s spletom in IKT tehnologijo.

Vabljeni k ogledu: https://365.rtvslo.si/arhiv/tele-m/174934816