Vabilo na delavnico Smart Cities and Technologies School

Od 24. do 28. maja bo ob podpori evropske mreže univerz ATHENA potekala intenzivna spletna delavnica Smart Cities and Technologies School. Na delavnici, bo sodelovalo več kot 20 znanstvenikov in strokovnjakov, ki bodo predstavili temeljne ukrepe ter dobre prakse pri vzpostavitvi pametnih mest. Ena izmed predavateljic bo tudi Aida Kamišalić Latifić iz UM FERI, ki je obenem aktivna članica projekta ATHENA.

Delavnica je namenjena širši javnosti: učencem, študentom, administratorjem v lokalnih skupnostih ter ostalim zainteresiranim. Vključevala bo področja, kjer lahko tehnologije pripomorejo k pametnim mestom, kot npr.:

• Upravljanje pametnih mest (npr. energetika, upravljanje z odpadki)
  • Izboljšanje obstoječih storitev ali vzpostavitev novih (npr. pametna kolesa)
  • Izboljšanje upravljanja mest (mestne uprave s posluhom za prebivalce).

Na delavnici bo govora o pametnih tehnologijah ki pripomorejo pri tranzicijah od tradicionalnih do pametnih mest, kot so komunikacije 5G, analiza velepodatkov (angl. Big Data), 3D tiskanje, navidezna resničnost, robotika, zelena elektronika in podobno. Predstavljene bodo tudi ključne kompetence za prebivalce, ki jim bodo omogočale medsebojno sodelovanje ter naklonjenost k spremembam, ki jih prinašajo pametna mesta.

Registracija je na voljo do 17 maja, udeležba pa brezplačna.

Vljudno vabljeni!