Naš študent del ekipe uvrščene v finale Longevity Design Challenge (Stanford University)

Študent Informatike in tehnologij komuniciranja Tadej Leva ter študentki Medijskih komunikacij Tina Časar in Teja Voglar so se pod mentorstvom doc. dr. Katje Udir Mišič in asist. Marijane Zelenik, kot skupina uvrstili v finale prestižnega tekmovanja Longevity Design Challenge, ki poteka v okviru Stanford Center on Longevity v okviru Stanford University. Izbranih je bilo samo 8 finalistov (timov) izmed 223 prijavljenih iz 37ih držav iz celega sveta.

Finaliste je izbrala komisija, sestavljena iz 32 strokovnjakov iz industrije, akademskih krogov in neprofitnih fundacij. Ekipe, ki so prišle v finale prejmejo 1.000 ameriških dolarjev za nadaljnji razvoj svojih zasnov in se nato aprila v spletnem finalu (žal letos ne gre drugače) potegujejo za najvišja mesta.

Projekt, ki so ga študentje prijavili, so delali v okviru predmeta Praktikum: metodika oblikovanja.

Več informacij najdete na tem naslovu.

Iskreno čestitamo!