Uspešen zaključek delavnice »Internet stvari v domačem okolju, pametnih mestih in vesolju« v sklopu projekta RaST

S podelitvijo potrdil o sodelovanju dijakom na delavnici Internet stvari v domačem okolju, pametnih mestih in vesolju smo tudi uradno zaključili z aktivnostjo. Delavnica se je izvedla v okviru projekta RaST (Razvojno središče talentov), ki ga sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada in Republika Slovenija. RaST je projekt, ki ga je Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport novembra 2017 izbralo kot središče kohezijske regije Vzhodna Slovenija na razpisu “Spodbujanje prožnih oblik učenja in podpora kakovostni karierni orientaciji za nadarjene”. Delavnice so se udeležili izbrani nadarjeni dijaki iz kohezijske regije Vzhodna Slovenija, natančneje z II. gimnazije Maribor, s Srednje šole Slovenska Bistrica in Srednje tehniške in poklicne šole Trbovlje.

Pri izvajanju delavnice so pod vodstvom odgovorne mentorice Lucije Brezočnik sodelovali trije inštituti – Inštitut za informatiko, Inštitut za avtomatiko in Inštitut za elektroniko in telekomunikacije. Dijaki so pridobili osnovna znanja s področja interneta stvari, uporabe senzorjev in aktuatorjev, različnih načinov brezžične komunikacije med napravami, računanja v oblaku in komunikacije z njim, pametnega doma in pametnih mest ter sestavljanja in daljinskega nadzora mobilne platforme.

Še nekaj utrinkov: