Članice evropske univerze ATHENA so s podpisom deklaracije opredelile nadaljnje sodelovanje

Na univerzi v Mariboru so rektorji članic evropske univerze ATHENA v sredo, 29. 9. 2021, podpisali deklaracijo, v kateri so opredelili skupne cilje. Ti vključujejo smernice Evropskega izobraževalnega prostora, Evropskega raziskovalnega prostora, implementacijo Evropske digitalne agende, Akcijski načrt za digitalno izobraževanje ter Evropskega zelenega dogovora. Dogodka so se udeležili tudi koordinatorji projekta ATHENA iz vseh članic, ki so skupaj z rektorji razpravljali predvsem o strukturi upravljanja partnerstva, metodologiji za sklepanje individualnih sodelovanj pri posameznih projektnih aktivnostih v prihodnosti ter težišču dosedanjih priprav skupnih izvedb študijskih vsebin in raziskovalnih programov.

Evropska univerza ATHENA, katere članica je tudi Univerza v Mariboru, je ena izmed 41 pobud evropskih univerz, ki jih vzpostavlja Evropska komisija z namenom naslavljanja družbenih izzivov in zahtev po znanju in spretnostih v Evropski uniji.