JESENSKA ŠOLA: BLOCKCHAIN, DAPPS & SMART CONTRACTS

Med 17. septembrom in 5. oktobrom 2018 bo v Mariboru na Inštitutu za informatiko, Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru potekala druga  Blockchain počitniška šola “Blockchain, dApps & smart contracts”.

Jesensko šolo prirejamo pod pokroviteljstvom iniciative ECTA in v sodelovanju z Inštitutom Jožef Štefan.

Prijave bodo odprte do srede, 12. 9. 2018, 23:59. Ker je število mest omejeno na 15, si organizator pridržuje pravico do izbora kandidatov in kandidatk. O izboru boste obveščeni najkasneje do petka, 14. septembra 2018.

Študentom, ki želijo obdobje brez predavanj izkoristiti tudi za širitev svojih znanj, želimo približati razvoj pametnih pogodb in decentraliziranih aplikacij temelječih na verigah blokov. V ta namen  organiziramo tridnevno jesensko šolo razvoja spletnih decentraliziranih aplikacij s tehnologijo veriženja blokov. Spoznali bomo blockchain osnove, pametne pogodbe, platformo Ethereum, programski jezik Solidity, decentralizirane aplikacije, web3.js, uporabo orakljev ter orodje Truffle.

Izbrani kandidati bodo porazdeljeni v skupine s tremi ali štirimi člani, ki bodo po uvodnih predstavitvah in predavanjih med seboj tekmovali pri načrtovanju in razvoju prototipne rešitve, temelječe na tehnologiji veriženja blokov, pametnih pogodbah in decentraliziranih aplikacijah. Rešitev bo temeljila na izzivi, ki ga bo definiral pokrovitelj jesenske šole. Končna predstavitev prototipnih rešitev bo predvidoma v tednu med 8. in 12. oktobrom. Najboljša/e ekipa/e bo(do) dobila/e denarno nagrado. Predviden nagradni sklad je 1.000,00 EUR ter 50.000,00 ECTA žetonov.