Projekt »SmartVillages – Smart digital transformation of villages in the Alpine Space«

UM FERI je bila v aprilu 2018 uspešna pri pridobitvi Interreg Alpine Space projekta »SmartVillages – Smart digital transformation of villages in the Alpine Space«.

Projekt je prijavljen v sodelovanju z 12 partnerji iz šestih držav Alpske regije in uradno poteka od aprila 2018 do marca 2021. Sofinanciranje projekta poteka s strani Evropskega sklada za regionalni razvoj (European Regional Development Fund). Projekt je osredotočen na pripravo koncepta pametne digitalne transformacije vasi v Alpskem prostoru, ki bo lokalnim prebivalcem izboljšala kakovost življenja.

Nosilni partner projekta na UM FERI je Inštitut za informatiko, pod koordinatorstvom dr. Muhameda Turkanovića. Med partnerji projekta so Univerza v Ljubljani, Schweizerische Arbeitsgemeinschaft für die Berggebiete SAB (CH), Tiroler, Zukunftsstiftung (AT), ADRETS – Association pour le Développement en REseau des Territoires et des Services (FR), Poliedra – Centro di servizio e consulenza del Politecnico di Milano su pianificazione ambientale e territoriale (IT) idr.

Trenutno poteka na fakulteti tudi uradni Kick Off Meeting (11. in 12. junij) na katerem je prisotna večina predstavnikov partnerskih institucij.