IFIP SEC 2020 – spletna konferenca med 21. in 23. septembrom 2020

Od ponedeljka, 21.9.2020, do srede, 23.9.2020, je preko spleta potekala mednarodna konferenca IFIP SEC 2020 (International Information Security and Privacy Conference), skupaj z WISE (World Conference on Information Security Education) in IFIP Summer school on Privacy and Identity Management. Organizirali so jo člani Laboratorija za podatkovne tehnologije, Inštituta za informatiko. Dogodka se je udeležilo 150 strokovnjakov iz 35 držav in 5 kontinentov.

Na dogodku se je odvilo 29 sekcij in 68 predstavitev. Med odmevnejšimi predavatelji je bila prejemnica Nagrade Kristian Beckman Elisa Bertino iz Purdue University West Lafayette, ZDA, ki je predavala o varnosti in zasebnosti v internetu stvari ter Stanka Šalamun in Mitja Kolšek iz ACROS Security, ki sta predstavila, kako izboljšati odpravljanje ranljivosti s pomočjo orodja 0patch.

Več o konferenci najdete na: https://sec2020.um.si/.