Nagrada za najboljši prispevek na mednarodni delavnici Vasilki Saklamaevi

Med 9. in 11. septembrom 2024 je v organizaciji Oddelka za matematiko in informatiko Fakultete za znanosti Univerze v Novem Sadu potekala enajsta mednarodna delavnica SQAMIA 2024 (Software Quality Analysis, Monitoring, Improvement, and Applications).

Med vsemi prispevki je Nagrado Zorana Budimaca za najboljši prispevek prejela mlada raziskovalka z Inštituta za informatiko, Vasilka Saklamaeva.

V soavtorstvu z mentorjem, Luko Pavličem je Vasilka pripravila prispevek z naslovom »Effort estimation in software development – is AI a resourceful addition?«

63 avtorjev iz 11 različnih držav in 18 različnih inštitucij je na delavnici znotraj 6 sekcij predstavilo prispevke na temo zagotavljanja kakovosti v programskem inženirstvu, programskih metrik, testiranja programske opreme, DevOps, vlogi umetne inteligence pri zagotavljanju kakovosti ter konkretne aplikacije iz navedenih področij.

Čestitamo!