25. konferenca ESUG

V prostorih Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru poteka 25. konferenca ESUG 2017. Konferenca je namenjena izmenjavi izkušenj in predstavitvi najnovejših dosežkov na področju razvoja sodobnih informacijskih rešitev z uporabo tehnologij, povezanih z jezikom Smalltalk. Na šestdnevnem dogodku, katerega soorganizatorja sta poleg evropskega združenja uporabnikov Smalltalk-a še Inštitut za informatiko ter mariborsko podjetje msg life, sodeluje več kot 100 udeležencev iz 17 držav celega sveta – od Argentine, Čila, ZDA, Evrope, Južnoafriške republike do Indije in Japonske. V sklopu skupne Smalltalk konference bo izvedenih 33 strokovnih predavanj, na delavnici IWST predstavljenih 20 znanstvenih prispevkov, organizirali pa so tudi Smalltalk Camp ter predstavitve najboljših Smalltalk projektov.

Konferenco ESUG v Sloveniji gostimo že drugič, prvič je bila organizirana na Bledu leta 2003, kar kaže na prepoznavnost ter izjemno uspešno delo slovenske skupnosti Smalltalk razvijalcev. Tokratna jubilejna 25 konferenca se bo zaključila v petek s podelitvijo priznanj za najbolj tehnološko inovativne projekte v preteklem letu ter nagrade za najboljši znanstveni dosežek.

Več informacij o konferenci: