Loading dogodki

« Vsi dogodki

• Ta dogodek je minil.

Podatkovne tehnologije

Napredne podatkovne tehnologije (Nosql, porazdeljene podatkovne shrambe)

Dogodek Tags:

30. septembra, 2019 - 1. oktobra, 2019

Vsebina

• Razumeli bodo napredne podatkovne tehnologije, posebnosti njihovih struktur (grafi, dokumenti, ključ-vrednosti itd.).
  • Razumeli bodo tipe različnih naprednih podatkovnih baz (dokumentne, graf, ključ-vrednostne in široko-stolpčne), njihove omejitve in primernost uporabe.
  • Omogoči se boljši vpogled in lažje odločanje o izbiri in uporabi posameznih naprednih podatkovnih baz ter načrtovanje arhitektur informacijskih rešitev, ki vključujejo omenjene napredne podatkovne baze.
  • Znali bodo uporabljati ogrodja in orodja za razvoj IKT rešitev temelječih na naprednih podatkovnih tehnologijah.
  • Znali bodo izvajati ukazne in povpraševalne jezike za najbolj razširjene SUPB-je posameznih tipov naprednih podatkovnih baz.

Pridobljena znanja

• Udeleženci bodo razumeli napredne podatkovne tehnologije, posebnosti njihovih struktur (grafi, dokumenti, ključ-vrednosti itd.).
  • Udeleženci bodo znali uporabljati ogrodja in orodja za razvoj IKT rešitev temelječih na naprednih podatkovnih tehnologijah.

Trajanje: 16 ur (2 dni)
Termin: Datum ni določen
Lokacija: FERI, Maribor
Max število udeležencev: 30
Cena/osebo: 800 € + DDV

+ DDV na osebo z vavčerjem SPS, polna cena brez vavčerja je 800 € + DDV

Nivo zahtevnosti: napredni
Potrebna predznanja:
  • poznavanje relacijskih podatkovnih baz
  • osnovno znanje in izkušnje pri uporabi le teh.
Izobraževanje je namenjeno arhitektom sodobnih informacijskih rešitev, razvijalcem, vodjem informatike in razvoja ter vodjem inovacij, odgovornim za digitalno preobrazbo, podatkovnim arhitektom, CDO, podatkovnim skrbnikom, podatkovnim analitikom in podatkovnim inženirjem

doc. dr. Muhamed Turkanović

Blockchain Lab:UM

Je koordinator Blockchain Lab:UM in Vodja digitalnega inovacijskega stičišča Univerze v Mariboru. Predava predmete s področja podatkovnih baz, poslovne intelignece in kakovosti podatkov ter revizije informacijskih sistemov. Izvaja številna vabljena predavanja, med drugim je predaval na Dnevih slovenske informatike (Tehnologija veriženja blokov – miti in resnice), na International conference on big data analytical and intelligent technologies v Maduraiu (Big data meets Blockchain: possible outcome), na De Iure-De Facto (Tehnični vidiki blockchain tehnologije) in na številnih drugih strokovnih srečanjih.

Za svoje delo je v letu 2018 od FERI prejel Nagrado za strokovno delo, v letu 2019 je od Slovenskega društva informatika prejel eNagrado za Najboljši projekt s področja računalništva in informatike za rešitev EduCTX.

Delovna področja

Blockchain

Podatkovne baze

IOT

Pametne pogodbe (Smart contracts)

zasebnost in varnost v računalniških sistemih

kriptografija

Big Data

doc. dr. Aida Kamišalić Latifić

Blockchain Lab:UM

Je članica Blockchain Lab:UM skupine, ki deluje v okviru Inštituta za informatiko. Predava predmete s področja podatkovnih tehnologij. Raziskovalno deluje na področjih naprednih podatkovnih tehnologij, porazdeljenih podatkovnih shramb, tehnologije veriženja blokov in medicinske informatike. Izvaja seminarje in delavnice s področja podatkovnega modeliranja, relacijskih in NoSQL podatkovnih baz ter tehnologije veriženja blokov. Aktivna je v tujini, kod gostujoča raziskovalka je več let delovala na Univerzi Rovira in Virgili v Tarragoni, Španija. V letu 2019 je za rešitev EduCTX od Slovenskega društva informatika prejela eNagrado za Najboljši projekt s področja računalništva in informatike.

Delovna področja

Blockchain

Podatkovne baze

medicinska informatika

Ne spreglejte novih terminov

Pošljite povpraševanje

Cena:
800€
Kategorija Dogodek:
Dogodek Tags:

Sorodna izobraževanja

Seminar

Optimizacija razvojnega procesa programske opreme z vpeljavo orodij za avtomatizacijo testiranja (Napredno)

• testiranje kot samostojna faza življenjskega cikla razvoja programske opreme
  • pristopi in principi testiranja
  • orodja za podporo avtomatizaciji testiranja
  • načrtovalski vzorci in dobre prakse avtomatiziranega testiranja
Izobraževanje se izvede v obliki delavnice (hands-on approach). Odvisno od zahtev se lahko vsebina in s tem trajanje prilagodi glede na zahtevnost in podrobnosti.

€ + DDV

16 ur (2 dni)

Delavnica

Razvoj rešitev umetne inteligence in strojnega učenja v programskem jeziku Python

• Osnove strojnega učenja in podatkovne znanosti
  • Tehnike nadzorovanega učenja: klasifikacija in regresija
  • Tehnike nenadzorovanega učenja: gručenje in odkrivanje anomalij
  • Vrednotenje modelov strojnega učenja

22.09.2019

12000 € + DDV

24 ur (3 dni)

Delavnica

Promocija na spletnih družbenih omrežjih

• Pojem družbenih omrežij
  • Pojem oglaševanja na družbenih omrežjih
  • Pregled popularnih družbenih omrežij
  • Primeri kreiranja oglasov ali strani na različnih družbenih omrežjih
  • Primeri dobre prakse
Odvisno od zahtevnosti, trajanja in namena. Vsebina se lahko prilagodi predznanju udeležencev. Izobraževanje se izvede v obliki predavanj in/ali delavnice (hands-on approach). Predavanje je lahko v slovenščini ali angleščini. Specifična predznanja niso potrebna.

22.09.2019

200 € + DDV